Schuur verwarmen | Geldersche Houtbouw

Schuur verwarmen

Schuur verwarmen: wat zijn de mogelijkheden?

U kunt maximaal genieten van uw schuur als deze een comfortabel klimaat heeft.

Brengt u graag tijd door in uw schuur? Bijvoorbeeld om te knutselen of om te loungen? Of overweegt u om een schuur te bouwen, maar bent u eerst benieuwd wat de mogelijkheden zijn van schuur verwarmen? In dit artikel leggen we het uit! Er zijn namelijk meerdere opties om uw schuur een prettig klimaat mee te geven. Laten we eens kijken.

Waarom schuur verwarmen?

Waarom schuur verwarmen?

Mogelijk vraagt u zich nog af of het verwarmen van de schuur nodig is? Dat hangt eigenlijk vooral af van waar u de schuur voor gebruikt. U wilt deze bijvoorbeeld vorstvrij houden. Vorst kan immers schade aan apparatuur, spullen en eventuele leidingen veroorzaken. En brengt u regelmatig tijd door in uw schuur? Dan is verwarming natuurlijk ook geen overbodige luxe. Gelukkig kunt u het verwarmen van uw schuur zo simpel of luxe maken als u maar wilt. We zetten verschillende praktische manieren op een rijtje.

Hoe schuur verwarmen?

Hoe schuur verwarmen?

We kunnen niet vaak genoeg benadrukken dat bij het kiezen van schuur verwarming het van belang is om goed na te denken over het beoogde gebruik, alsook de grootte van de schuur, het budget en de duurzaamheid. Kortom, denk na over de benodigde verwarmingscapaciteit en welke manier van schuur verwarming het beste bij u past.

Houtkachel schuur

Houtkachel schuur

Een houtkachel in de schuur is super gezellig en perfect als u graag lange avonden in deze ruimte doorbrengt. Zo kunt u behaaglijk borrelen met vrienden en familie. En het stookhout? Dat kunt u kappen en opbergen in of naast de schuur (overdekt). Zo heeft u altijd brandstof bij de hand. U kunt het ook inkopen. De houtkachel is een traditionele manier om de schuur te verwarmen. Indien u makkelijk aan hout kunt komen, is het ook kostenefficiënt. Het zorgt razendsnel voor een aangename temperatuur én gezellig sfeerlicht.

Traditionele verwarming schuur

Traditionele verwarming schuur

U kunt ook een traditioneel verwarmingssysteem laten installeren. Dit is vaak wat makkelijker gezegd dan gedaan, omdat de juiste leidingen aangesloten moeten zijn. Toch kan het zeker een goede optie zijn, die u kunt bespreken met het bedrijf dat uw schuur gaat bouwen. Neemt u dit zelf in de hand, dan kunt u zich laten adviseren door een installateur. Soms is dit namelijk een wat duurdere optie, maar dat ligt aan de huidige aansluitingen.

Vloerverwarming in schuur

Vloerverwarming in schuur

Bovenstaande informatie geldt eigenlijk ook voor vloerverwarming in de schuur. Dit kan geïnstalleerd worden in schuren met betonnen vloeren. Ze zorgen voor gelijkmatige warmte en voor een aangenaam klimaat. Het is echter ook prijzig. Wanneer het een goede reden is om voor schuur vloerverwarming te kiezen? Bijvoorbeeld als u van plan bent om uw houten schuur op een later moment om te bouwen tot mantelzorgwoning.

Vraag direct een vrijblijvende offerte voor uw nieuwe houten schuur aan

Bent u enthousiast geworden en benieuwd wat Geldersche Houtbouw voor u kan betekenen? Vraag nu een vrijblijvende offerte aan voor uw nieuwe houten schuur!

Wij begrijpen dat het kiezen van de perfecte schuur een belangrijke beslissing is, en we willen u graag helpen bij elke stap van het proces. Met onze jarenlange ervaring en vakmanschap zorgen we ervoor dat uw houten schuur aan al uw wensen voldoet, of het nu gaat om extra opbergruimte, een gezellige buitenlounge of een multifunctionele werkruimte.

Laat ons weten wat uw ideeën zijn, en ons team staat klaar om een op maat gemaakte offerte voor u samen te stellen. Wacht niet langer en laat uw tuindromen werkelijkheid worden met Geldersche Houtbouw!

Stap 1 van 2

Afmetingen
Sleep bestanden hierheen of
Max. bestandsgrootte: 64 MB.
  Elektrische kachel schuur

  Elektrische kachel schuur

  Wanneer er geen vaste aansluiting is op het leidingnet, zien we vaak de voorkeur uitgaan naar de elektrische kachel. Ze zijn super eenvoudig te installeren. Hup, de stekker in het stopcontact, en direct genieten van warmte, hoe handig is dat?! Ze zijn verkrijgbaar in tal van modellen, van standaard kachels tot ventilator modellen die ook handig zijn in de zomer, tot de heerlijke infraroodkachels. Een elektrische kachel in de schuur is zeker geen slecht idee als u af en toe in de schuur bent en deze eenvoudig en snel wilt opwarmen. 

  TIP: Bij sporadisch gebruik van de elektrische kachel, bijvoorbeeld af en toe of bij flinke vorst, is de elektrische kachel vaak de voordeligste oplossing (zeker op korte termijn). Bij veelvuldig gebruik kan het leiden tot hoge energiekosten. 

  Infrarood schuur verwarmen (met of zonder zonnepanelen)

  Infrarood schuur verwarmen (met of zonder zonnepanelen)

  De warmtelamp kent u vast wel van terrassen, waar u ’s avonds nog comfortabel kunt genieten. Dit komt ook van pas als u eens in de zoveel tijd in uw eigen schuur wilt loungen. Eigenlijk is dit gewoon een elektrische kachel die infrarood licht afgeeft. Deze combineren met zonnepanelen is een uitstekende keuze om uw schuur voordelig te verwarmen. U kunt ook de elektrische kachel op zonnestroom laten werken, mits u de juiste aansluitingen regelt. Of mogelijk kiest u liever voor de volgende optie.

  Warmtepomp in schuur met zonnepanelen

  Warmtepomp in schuur met zonnepanelen

  Voor schuren op afgelegen locaties zonder toegang tot het elektriciteitsnet, kunnen zonnepanelen in combinatie met een warmtepomp een duurzame optie zijn voor verwarming. De zonnepanelen genereren de elektriciteit om de warmtepomp aan te drijven. Die onttrekt warmte aan de buitenlucht of de grond en transporteert deze naar binnen. Energiezuinige verwarming schuur? Dit is absoluut een goede optie! Het is echter belangrijk om te weten dat dit een erg prijzige optie is. Daarom wordt dit vooralsnog vooral gekozen als er geen andere opties voorhanden zijn.

  Verwarming schuur: nog meer opties!

  Verwarming schuur: nog meer opties!

  We hebben hierboven een aantal opties van schuur verwarming genoemd, en er zijn nog meer opties. Zo is een propaankachel een oplossing voor schuren zonder vast verwarmingssysteem. En de vuurtafel, die is super gezellig en praktisch! Voor hele grote schuren kan een houtgestookte cv-ketel nog een optie zijn, maar particulier zien we dit eigenlijk vrijwel nooit meer voorkomen. Laat u informeren en kies in ieder geval voor een schuur die in de basis goed geïsoleerd is. Bij Geldersche Houtbouw schenken we daar veel aandacht aan, omdat u daarmee op termijn veel verwarmingskosten kunt besparen.

  Schuur met verwarming bouwen? Geldersche Houtbouw!

  Schuur met verwarming bouwen? Geldersche Houtbouw!

  Wilt u een schuur met verwarming laten bouwen? Dan bent u bij Geldersche Houtbouw aan het juiste adres. Wij kunnen bijvoorbeeld direct uw vloerverwarming inbouwen. Daarnaast kunnen we u ook persoonlijk advies geven over andere opties, zoals een budgetvriendelijk kacheltje of wat dan ook. Wat wij aanbevelen hangt namelijk totaal af van uw individuele wensen en de manier waarop u de schuur wenst te gebruiken.

  Benieuwd naar persoonlijk advies? Neem contact met ons op, of plan een bezoek in onze showroom. U kunt tevens een vrijblijvende offerte aanvragen als u al weet wat u wilt. Ons enthousiaste team staat klaar om al uw vragen te beantwoorden!

  Vraag direct een vrijblijvende offerte voor uw nieuwe houten schuur aan

  Bent u enthousiast geworden en benieuwd wat Geldersche Houtbouw voor u kan betekenen? Vraag nu een vrijblijvende offerte aan voor uw nieuwe houten schuur!

  Wij begrijpen dat het kiezen van de perfecte schuur een belangrijke beslissing is, en we willen u graag helpen bij elke stap van het proces. Met onze jarenlange ervaring en vakmanschap zorgen we ervoor dat uw houten schuur aan al uw wensen voldoet, of het nu gaat om extra opbergruimte, een gezellige buitenlounge of een multifunctionele werkruimte.

  Laat ons weten wat uw ideeën zijn, en ons team staat klaar om een op maat gemaakte offerte voor u samen te stellen. Wacht niet langer en laat uw tuindromen werkelijkheid worden met Geldersche Houtbouw!

  Stap 1 van 2

  Afmetingen
  Sleep bestanden hierheen of
  Max. bestandsgrootte: 64 MB.

   Geeft ruimte. Voor elkaar. Om te genieten.

   Realistische visuals
   Realistische visuals
   Het eindresultaat is tekenend voor u.
   3000+ gebouwen
   3000+ gebouwen
   Deze ervaring telt door in ieder project.
   Hoge bouwsnelheid
   Hoge bouwsnelheid
   Moderne, gecontroleerde productie.
   Hoge waardering
   Hoge waardering
   Een 9+ door meer dan 900 klanten.